zamknij

AKTUALNE PROMOCJE

PROMOCJE/NOWOŚCI

Autoryzowany dystrybutor firmy Bahco i Atlas Copco

Export-Import Machońko

ul. Piękna 16

60-591 PoznańNowości

SANDVIK COROMANT – frez palcowy CoroMill 390

Przed przystąpieniem do prac konstrukcyjnych nad tym narzędziem, specjaliści techniczni z firmy Sandvik Coromant przeanalizowali wiele przypadków zastosowań i warunków pracy frezów palcowych w różnych zakładach przemysłowych. Wnioski jakie zostały wyciągnięte z tych badań posłużyły jako cenny materiał przy projektowaniu nowego freza.

Frez palcowy z wymiennymi płytkami jest narzędziem bardzo uniwersalnym. Jeden frez może być wykorzystany z powodzeniem do obróbki zgrubnej, jak i wykańczającej. Różnorodnosć zastosowań tego narzędzia jest bardzo duża. Możliwa jest tu obróbka płaszczyzn, scianek, rowków otwartych lub pełnych, frezowanie wgłebne, obróbka wybrań, praca z interpolacją kołową itp.

Sztywny korpus freza, wykonany z wysokowytrzymałej stali, zdolny jest do przenoszenia bardzo dużych obciążeń. Wytwarzany jest on po uprzedniej obróbce cieplnej. Eliminuje to wpływ odkształceń hartowniczych na kształt i wymiary narzędzia. W połączeniu z precyzyjnie wykonanymi, samoustalającymi się w gnieździe płytkami skrawającymi, pozwoliło to na uzyskanie wysokiej dokładnosci wymiarowej, niespotykanej wsród frezów palcowych z wymiennymi płytkami, a porównywalnej z frezami jednolitymi z węlików spiekanych. Bicie osiowe i promieniowe freza uzbrojonego w płytki skrawające, nie przekracza 0,01mm. Krawędź skrawająca płytek biegnie wzdłuż linii srubowej, podobnie jak w przypadku frezów jednolitych. Dzięki temu możliwa jest obróbka scianek występów dokładnie pod kątem 90o oraz bez sladów kolejnych przejsć. W praktyce oznacza to, że obróbka z większymi parametrami skrawania daje tak dobrą jakosć powierzchni obrobionej, że przejscia wykańczające stają się zbędne. Podobnie jak wszystkie frezy z rodziny CoroMill, frez palcowy CoroMill 390 dostępny jest w trzech podziałkach: rzadkiej, normalnej lub gęstej, dla róznych warunków obróbki. Duże otwarte kieszenie wiórowe zapewniają sprawny odpływ wióra, co znacznie ułatwia obróbkę materiałów dających długi wiór. Mozliwe jest podawanie chłodziwa przez narzędzie.

Płytki skrawające dostępne są w trzech geometriach: lekkiej, sredniej i ciężkiej, dla różnych wielkosci posuwu na ząb. Mogą mieć one dwie wielkosci: 11 i 17mm. Osiowa głębokosć skrawania może tu dochodzić odpowiednio do 10 i 15,7mm. Wykonane są one z najnowoczesniejszych gatunków węglików spiekanych, zoptymalizowanych pod kątem materiałów obrabianychh i rodzajów obróbki. Dzięki temu zakres ich zastosowań jest szeroki, a trwałosć ostrza bardzo duża. Każda płytka posiada dwie krawędzieskrawające. Dodatnia geometria oraz ostra krawędź skrawająca znacznie obniżaja opory skrawania. Umożliwia to pracę na obrabiarkach o mniejszej mocy, obniża hałas towarzyszący obróbce oraz redukuje możliwosć powstania drgań. Ilosć zadziorów jaka powstaje na skutek obróbki jest dużo mniejsza niż ta do jakiej się przywykło. Płytki skrawające posiadaja powierzchnię dogładzającą, która pozwala uzyskiwać niemalże lustrzaną jakosć powierzchni obrobionej. Płytki skrawające są solidnie mocowane za pomocą nowych srub typu Torx Plus – systemu mocowania bardzo łatwego w obsłudze.

Frezy palcowe CoroMill 390 dostępne są dla zakresu srednic 16 – 40mm w wersjach chwytowych: cylindrycznej Weldon lub Capto. Parametry skrawania znajdują się na każdym opakowaniu z płytkami skrawającymi, a najważniejsze informacje wygrawerowane są na trzonku.

ATLAS COPCO – wiertarka udarowa T-TEC 201

Wiertarka T-TEC201 jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istnieje koniecznosć wiercenia przy niewielkiej dostępnej przestrzeni z jednoczesnym zastosowaniem maksymalnego momentu obrotowego.
Uniwersalnosć wiertarki T-TEC 201 najlepiej można stwierdzić włączając funkcje wiercenia udaroweo w normalnych warunkach.
Model T-TEC 201 jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu.
Niewygodne czynnosci wystepujące podczas wkręcania stały się dużo prostsze dzięki zastosowaniu iuchwytu w kształcie litery „T” oraz dzięki mozliwosci zamocowania końcówki do wkręcania bezposrednio do wrzeciona.

Cechy i zalety pierwszej wiertarki udarowej w systemie „T”
1. Odłączana tylna rękojesć, którą można zdejmować lub zakładać w celu uzyskania optymalnego wyważenia.
2. System wymiany kabla QUIK-LOK: wymiana kabla zajmuje tylko 6 sekund.
3. Prosty dostęp do szczotek węglowych ułatwiający konserwację.
4. Dźwignia zapewniająca łatwe ustawienie kierunku obrotów.
5. Silnik o mocy znamionowej 750 W, umozliwiający skuteczne wiercenie w twardych materiałach.
6. Idealnie usytuowany przełącznik kulisty z łatwym dostepem przy obu wariantach pracy.
7. Dwustopniowy mechanizm zmiany prędkosci obrotowej wyposażony w przekłądnie planetarne, umozliwiający osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego.
8. System FIXTEC i automatyczna blokada wrzeciona umożliwia łatwa wymianę narzędzi i zabezpiecza przed ich poslizgiem.
9. Osłonięta, łatwodostepna dźwignia włączania i wyłączania funkcji udaru.

SANDVIK – nowa piła tasmowa 3854-PH

Nowa piła tasmowa 3854-PH przeznaczona jest do wydajnego cięcia materiałów trudnoobrabialnych, na przykład stali nierdzewnych, wysokostopowych stali narzedziowych itp.
Unikalny kształt zęba PH ze zmienna podziałką zapewnia doskonałą penetrację materiału, a dzięki temu szybkie i wydajne cięcie.
Nowa struktura materiału użytego do produkcji tej piły – stali szybkotnącej M42 w częsci zębnej piły, gwarantuje wysoką efektywnosć i trwałosć narzędzia przy cięciu trudnych materiałów.
Uzyskane wyniki podczas cięcia swiadczą, iż relacja wydajnosci i trwałosci w stosunku do ceny jest jedną z najlepszych na rynku.
Piła dostepna jest w wymiarach 27, 34, 41, 54 i 67mm i podziałkach 1/1.4, 1.4/2, 2/3, 3/4 zęby na cal. Piły dostarczane są zgrzane pod dany wymiar.

Wkrętaki Felo: zobacz więcej